Hakkında


 

Teknoport ülkemizde bilim, teknoloji ve yenilikçilik alanında teknolojik ve kurumsal işbirliği hizmetleri ve alt yapısı sunan ilk portaldir.

Teknoport Teknolojik ve Kurumsal İşbirliği Merkezi (Tekim) tarafından kurulmuş ve işletilmektedir.

Teknoport kritik ve öncelikli bilim, teknoloji ve sanayi alanlarında bilgiye ulaşmak, bilgiyi paylaşmak, işbirliğini ve verimi artırmak için çeşitli hizmetler ve araçlar sunmaktadır. Bu hizmet ve araçların bir çoğu ücretsizdir ve üyelik yoluyla ulaşılabilmektedir. Teknoport’un konusu içindeki alanlardan birinde uzman olmanız veya bu alanlarda profesyonel çalışmalarınızın olması çoğu zaman üye olmanız için yeterli bir kriterdir.

Teknoport’da içeriğinin oluşturulmasında temel yaklaşımlar özgünlük, zenginlik ve güncelliktir. Bu amaçla içeriğin oluşturulmasında katılımcı bir anlayış benimsenmiş ve katılımcılığı artıran çeşitli BT alt yapıları Teknoport altında tümleştirilmiştir.

Kullanıcıların ve bilgilerin gizlilik ve güvenliğinin sağlanması en önemli önceliklerimizden biridir. Bilgi depolama alanı, veri aktarım kotası veya iletişim bant genişliği açısından kullanıcılara bir sınırlama getirmeyecek bir alt yapı oluşturulmaya çalışılmıştır.