TCSG Dost ve TCSG Umut’un teslim töreni gerçekleştirildi

6 Nisan 2013

 

(Aktüel Deniz) RMK Marine tarafından inşa edilen TCSG Dost ve TCSG Umut sahil güvenlik arama kurtarma gemileri törenle Sahil Güvenlik Komutanlığı’na teslim edildi.

Tuzla’da bulunan RMK Marine tersanesinde düzenlenen törene Milli Savunma Bakan Yardımcısı Hasan Kemal Yardımcı, MHP İstanbul Millet Vekili D.Ali Torlak, Savunma Sanayi Müşteşarı Murad Bayar, Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Hasan Uşaklıoğlu ve Koç Holding Savunma Sanayi, Diğer Otomotiv ve Bilgi Grubu Başkanı Kudret Önen, Deniz Ticaret Odası Başkanı Metin Kalkavan, Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Cengiz Kaptanoğlu, Gemi İnşa Sanayicileri Birliği Başkanı Murat Kıran ve çok sayıda davetli katıldı.

Sahil Güvenlik Arama ve Kurtarma Gemisi 88.6 metrelik tam boya ve 12.2 metrelik tam genişliğe sahip. Geminin tam yüklü deplasmanı olan 1700 tonda, draftı 3.5 metre.. İki dizel makine, iki devir düşürücü dişli, iki şaft hattı ve iki adet kontrol edilebilir kanatlı pervaneden oluşan ana tahrik sistemi ile gemi 22 deniz miline kadar hıza ulaşabiliyor. 72+20 kişilik gemi personeli ile ikmal yapmaksızın denizde yaklaşık 15 gün kalabiliyor. İhtiyaca göre deniz karakol,kaçakçılığın önlenmesi, kirliliğin önlenmesi balıkçılığın korunması,yangınla mücadele, çevre koruma gibi görevleri yerine getirebilecek. Helikopter iniş kalkışı için de bir piste sahip olan gemileder, seyir halinde bir helikopterin konuşlandırılması için teleskopik hangar da bulunuyor.

Haberin devamına Aktüel Seniz sayfalarından erişebilirsiniz.

Teknoport'da Benzer Yazılar:

Türk Basınından:

You've either entered a category ID that doesn't exist or have no feeds configured for this category. Edit the shortcode on this page with a category ID that exists, or go here and and get an ID that does exist in your admin panel.

“TCSG Dost ve TCSG Umut’un teslim töreni gerçekleştirildi” için yorum sayısı: 0

Yorumunuzu yazın...