GameDesk ile eğitime yeni bir boyut geliyor

19 Mayıs 2012

 

(VOA) Amerikan telekomünikasyon şirketi AT&T’nin $3 milyon 800 bir dolarlık yatırımı ile başlayan proje, öğrencilere çağdaş yapay çalışma ortamlarında İngilizce’den matematiğe bir çok konuda eğitim sağlayacak.

Öğrenciler iş hayatında olduğu gibi deneme yanılma yolu ile karşılarına çıkan sorunları çözümleyecekler. Teşvik olarak ise “pekiyi” ya da “yıldız” almaktansa kendi çözümledikleri daha somut olan projelere sahip olacaklar.

Örneğin içinde ok ve yay olan bir oyun tasarlamak isteyen bir öğrencinin, öncelikle bir yayın matematiksel ilkelerini daha sonra da fizik kurallarını çözümlemesi gerekecek. Öğrenciler iş hayatında kullanılan terimlerden ürün tasarlamaya kadar birçok konuda meslek hayatına hazırlanmış olacak. Tek bir konuya odaklanmaktansa matematikten biyolojiye kadar karşılarına çıkabilecek bir çok konuda bilgili ve deneyimli hale gelecekler.

GameDesk eğitim yollarının gelişeceği yönünde planlarını yaparken, son yıllarda da okullarda yabancı dil derslerinin yerini bilgisayar programlama dersleri almaya başlıyor. GameDesk öğrencilere tasarlamayı, tamir etmeyi ve programlamayı bir çok alanda uygulamalı olarak gösterebilecek. Bunların başında oyun tasarlama, film yapımı, blog yönetimi gibi projeler geliyor. Bu projeler sayesinde öğrenciler ayrıca araştırma ve problem çözümlede de kendilerini geliştirmiş olacaklar.

Facebook şirketinin hızlı büyümesi ve piyasa değerinin yüz milyar dolara ulaşmasının en büyük nedeni, deneme yanılma yolu ile yapılan çılgın deneyler olmuştu. Facebook, mevcut sorunlara çare aramaktansa getirdiği yeniliklerle rekabetin önünde durmayı başarmıştı.

Teknoport'da Benzer Yazılar:

Türk Basınından:

You've either entered a category ID that doesn't exist or have no feeds configured for this category. Edit the shortcode on this page with a category ID that exists, or go here and and get an ID that does exist in your admin panel.
Etiketler: ,

“GameDesk ile eğitime yeni bir boyut geliyor” için yorum sayısı: 0

Yorumunuzu yazın...