2011 Uluslararası Kimya Yılı

8 Ocak 2011

 

Uluslararası Teorik ve Uygulamalı Kimya Birliği, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) ile Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 2011’i Uluslararası Kimya Yılı olarak ilan ettiler. Uluslararası Kimya Yılı olarak ilan edilen 2011 boyunca, kimya bilimine yönelik bir çok etkinlik gerçekleştirilecek.

2011 Kimya Yılı (IYC 2011) boyunca, kimya ile kimyanın insanoğluna yaptığı katkılar “Kimya: hayatımız, geleceğimiz” sloganı altında, geniş bir yaş yelpazesine hitap eden eğitici ve eğlendirici aktivitelerle kutlanacak. Bunun yanında kimya alanındaki yenilikler ve başarılar 2011 yılı boyunca tüm dünyaya tanıtılarak özellikle gençler başta olmak üzere, halkın kimya bilimine olan ilgisinin artırılmasına çalışılacak.

Kimya yılı 2011’i, Madam Curie’nin Nobel ödülünü almasının 100. yıldönümü vesilesiyle kadınların bilime olan katkılarının ön plana çıkarılacağı etkinliklerle paylaşacak.

Yıl boyu sürecek olan aktivitelere uluslararası düzeyde, üniversite, enstitü, endüstri ile devlet ya da sivil organizyon bazında geniş bir katılım bekleniyor.

Daha fazla bilgi için: http://www.chemistry2011.org/

NTVMSNBC

Teknoport'da Benzer Yazılar:

Türk Basınından:

You've either entered a category ID that doesn't exist or have no feeds configured for this category. Edit the shortcode on this page with a category ID that exists, or go here and and get an ID that does exist in your admin panel.
Etiketler: ,

“2011 Uluslararası Kimya Yılı” için yorum sayısı: 0

Yorumunuzu yazın...