Haydi çocuklar Harvard’a

31 Aralık 2009

 

academicearthBu yıl Mart ayında kurulan Academic Earth sitesi; Harvard, MIT, Stanford, Yale ve Princeton gibi okullarındaki bir çok dersin kaydını bulunduruyor.

Richard Ludlow’un MIT Matematik profesörü Gilbert Strang ile ortaklaşa çalışması ile dünya üzerindeki herkes ABD’deki en iyi eğitime internet üzerinden ulaşabilecek. İkilinin Mart ayı sonunda tamamladığı ‘tüm dersi internette verme’ denemesi kısa sürede diğer üniversitelerden de destek gördü. 2009-2010 yılı güz akademik dönemin kısa bir süre önce sona ermesiyle de eşsiz bir bilgi hazinesi oluştu.

Time Dergisi’nin 2009 yılının en iyi siteleri arasında 9’uncu seçilen Academic Earth sitesi, internet üzerinde sanal bir üniversite görevi görüyor. Astronomi’den Biyoloji’ye, Bilgisayar Mühendisliği’nden Siyasi Bilimler’e tam 24 branşta site kullanıcıları diledikleri tüm dersleri başından sonuna kadar izleyebiliyor.

Ayrıca öğretmenlerin sadece siteye özel yaptığı ders kayıtları bulunuyor.

http://www.academicearth.org adresinden ulaşılabilen sitede kullanıcılar öğretmenlerine not da verebiliyor. Bu doğrultuda kullanıcılar en yüksek not alan öğretmenleri takip edebiliyor.

Aralarında Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg ile Google’ın kurucusu Larry Page’in Stanford’da verdiği girişimcilik derslerinin de yer aldığı sitede yaklaşık 500 öğretmenin kayıtları bulunuyor.

NTVMSNBC

Teknoport'da Benzer Yazılar:

  • Dünya sayısal kütüphanesi yayında Uluslararası büyük kütüphanelerin seçilmiş eserlerinin yer aldığı "Dünya Sayısal Kütüphanesi" İnternet üzerinden yayına başladı....
  • Türkiye İnternet kullanımında Avrupa yedincisi Internet World Stats'ın yayınladığı rapora göre, Türkiye'de 26 milyon 500 bin aktif İnternet kullanıcısı var....
  • Lösemili çocuklar köyü yol, su, elektrik bekliyor LÖSEV Başkanı Dr. Üstün Ezer, inşaatı devam eden ve 2 ay sonra açmayı planladıkları ''Lösemili Çocuklar Köyü''nün yol, su, elektrik, doğalgaz ve kanalizasyon sorununu, bir yıldır yaptıkları girişimlere rağmen çözemediklerini...
  • Sanal Mikroskop NASA destekli bir proje ile gerçekleştirilen sitede, uzaktan eğitim amaçlı 90 örneğe ait 62 gigapiksel görüntü var....

Türk Basınından:

You've either entered a category ID that doesn't exist or have no feeds configured for this category. Edit the shortcode on this page with a category ID that exists, or go here and and get an ID that does exist in your admin panel.
Bu yazıya yorum ekleyebilir, ya da yazıyı kendi sitenizde geri izleme yoluyla kaynak gösterebilirsiniz.

“Haydi çocuklar Harvard’a” için yorum sayısı: 0

Yorumunuzu yazın...