Çocukların projeleri hayata geçiyor

5 Kasım 2009

 

darussafaka-projeP&G ve Darüşşafaka’nın ‘Hayalden Gerçeğe’ adlı projesi ile sanattan spora, bilimden kültüre farklı dallarda çocuklara içlerindeki potansiyeli ortaya çıkarma imkânı sunulacak.

P&G ve Darüşşafaka Eğitim Kurumları, geleceğin liderlerini yetiştirmek üzere yeni bir projeye başlıyor. Proje kapsamında geleceğin liderlerinin hayallerinin gerçeğe dönüştürülmesi planlanıyor. Bu kapsamda P&G ve Darüşşafaka bilim, sanat ve spor alanlarında ortak platformlar yaratacak. “Hayalden Gerçeğe” adı verilen projeye ayrılan 2 yıllık kaynağın tutarının ise 1 milyon lirayı bulması planlanıyor.

Sanattan spora, bilimden kültüre farklı dallarda çocuklara içlerindeki potansiyeli ortaya çıkarma imkânı sunan projede, çocukların başarıları desteklenerek geleceğin liderleri yetiştirilecek. Bu doğrultuda, Darüşşafaka öğrencileri proje geliştirme ve liderlik niteliklerini güçlendirici eğitimlerden geçerek, Türkiye’deki ihtiyaç sahibi çocuklara ulaşacak projeler üretecek.

Projenin tanıtımı amacıyla dün Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda düzenlenen basın toplantısına P&G Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Karpat ve Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım katıldı. Toplantıda konuşan Saffet Karpat, P&G’nin her yıl dünyada 75 milyon çocuğun hayatında fark yaratmaya yönelik projeleri desteklediğini belirterek “Hayalden Gerçeğe, P&G’nin tüm dünyada yürüttüğü, 0-13 yaş grubundaki ihtiyaç sahibi çocukların yaşama daha sağlıklı tutunmaları, öğrenmelerini destekleyecek araç ile programlara erişebilmeleri ve başarmaları için yeteneklerini geliştirecek platformlara kavuşmalarını destekleyen ‘Yaşa, Öğren ve Başar’ sosyal yardım programının Türkiye’deki ana projesi olacak” dedi.

İlk proje gözlemevi
Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım ise “Geleceğin liderleri olacak bu çocuklara yeni projeler gerçekleştirmeleri amacıyla ayrılan kaynakla, hayallerinin gerçeğe dönüştüğünü görmek, bizler için büyük mutluluk olacak.

Gerçekleşecek ilk projenin ise, ülkemizin astronomi alanındaki Salih Zeki, Fatin Gökmen gibi öncü isimleriyle derin bağları olan Darüşşafaka’da kurulacak bir gözlemevi olması ayrıca çok özel anlamlar taşıyor” açıklamasını yaptı.

“Hayalden Gerçeğe” projesi kapsamında Türkiye’deki tüm öğrencilerin kullanımına sunulacak gözlemevi Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın Maslak’taki kampüsünde oluşturulacak. Gözlemevine, belirli dönemlerde özel turlar ve aktiviteler düzenlenecek.

Referans

Teknoport'da Benzer Yazılar:

  • İnovent Çekirdek Sermaye Fonu hayata geçiyor Sabancı Üniversitesi tarafından kurulan İnovent, Çekirdek Sermaye Fonu ile proje başına maksimum 250 bin liraya kadar yatırım yapmayı hedefliyor....
  • Titanik II hayata geçiyor Yaklaşık bir asır önce İngiltere Southampton’dan New York’a yol alırken buz dağına çarparak batan Titanik, yeniden inşa edilecek "Titanik II" ile yeniden hayat buluyor....
  • Çocukların İngilizce altyapısı Pumkin ile sağlanıyor 3-10 yaş aralığındaki çocuklara yönelik çevrim içi İngilizce öğrenme programı Pumkin Online English Learning for Children ile 500 temel kelime ve kalıp cümle ile konuşulanı anlamaya yönelik altyapı eğitimi veriliyor. ...
  • Van 100. yıl Üniversitesi’nde teknokent projesi hayata geçiyor Bilgi ve teknolojinin üniversiteler, araştırma merkezleri, şirketler ve pazarlar arasında dolaşımını teşvik eden ve kolaylaştıran, buluşçuluğa dayalı şirketlerin kurulmasını ve gelişimini destekleyen, paydaşlarına Ar-Ge çalışmalarında kullanılacak yüksek nitelikli ofis alanları...

Türk Basınından:

You've either entered a category ID that doesn't exist or have no feeds configured for this category. Edit the shortcode on this page with a category ID that exists, or go here and and get an ID that does exist in your admin panel.
Bu yazıya yorum ekleyebilir, ya da yazıyı kendi sitenizde geri izleme yoluyla kaynak gösterebilirsiniz.

“Çocukların projeleri hayata geçiyor” için yorum sayısı: 0

Yorumunuzu yazın...