Öğretmenler teknoloji yarışına giriyor

5 Ekim 2009

 

“Intel Öğretmen Programı” kapsamında düzenlenen “Eğitimde Teknoloji Kullanımı Yarışması” eğitimde bilgisayar kullanımının yaygınlaşmasını sağlıyor.

Eğitimde bilgisayar ve internetten etkin biçimde yararlanmak, hem öğretmenlerin iş yapış biçimlerini kolaylaştırıyor ve zamanlarını daha etkin kullanmalarını sağlıyor, hem de öğrencilerin araştırarak, projeler geliştirerek ve eğlenerek öğrendikleri bilgilerin çok daha kalıcı olmasını sağlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı ve Intel işbirliği ile 2003 yılından bu yana yürütülmekte olan Intel Öğretmen Programı, bilgi çağında başarılı olmak için gerekli 21. yüzyıl becerilerini, öğretmenler aracılığıyla öğrencilere aktarıyor. Proje kapsamında şu ana kadar sertifikalarını alan 125 bin öğretmen, öğrencilerini bu vizyonla yetiştiriyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Intel işbirligi ile, bu program kapsamında eğitim ve sertifika almış öğretmenlerin öğrencileriyle birlikte bilişim teknolojilerini etkin ve verimli kullanarak gerçekleştirdikleri başarılı projelerin örnek olmasını, eğitimde teknoloji kullanımının teşvik edilmesini ve yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla “Eğitimde Teknoloji Kullanımı Proje Yarışması” düzenliyor. Başvuru ve akreditasyonların 23 Ekim 2009 tarihine kadar devam edeceği yarışmada en başarılı ilk üç proje, Kasım ayı sonunda Ankara’da düzenlenecek törenle ödüllerine kavuşacak.

Yarışmada ilk üç projeye verilecek ödüller şöyle:

- İlk üçe giren proje sahibi öğretmenlere ince dizüstü bilgisayar

- İlk üçe giren proje sahibi öğretmenin sınıfına NEC marka projeksiyon cihazı

- İlk üçe giren proje sahibi öğretmenin sınıfına Smartboard akıllı yazı tahtası

- İlk 10 proje sahibi öğretmenin sınıfında kullanılmak üzere öğrenciler için özel olarak tasarlanmış Classmate PC

- İlk 10 proje sahibi öğretmenin sınıflarında projeye dahil olan tüm öğrencilere taşınabilir bellek

Yarışma ile ilgili detaylı bilgilere de http://ogretmenprogrami.meb.gov.tr/yarisma2009/ adresinden ulaşılabiliyor.

ComputerWorld Türkiye

Teknoport'da Benzer Yazılar:

Türk Basınından:

You've either entered a category ID that doesn't exist or have no feeds configured for this category. Edit the shortcode on this page with a category ID that exists, or go here and and get an ID that does exist in your admin panel.
Etiketler: ,
Bu yazıya yorum ekleyebilir, ya da yazıyı kendi sitenizde geri izleme yoluyla kaynak gösterebilirsiniz.

“Öğretmenler teknoloji yarışına giriyor” için yorum sayısı: 0

Yorumunuzu yazın...