KOSGEB’den KOBİ’lere ve girişimcilere kredi fazi desteği yönetmeliği yayımlandı

21 Eylül 2009

 

kosgebKOSGEB’in KOBİ’lere ve girişimcilere geri ödemeli veya geri ödemesiz destekler sağlamasına yönelik hususları kapsayan Kredi Faiz Desteği Yönetmeliği 19 Eylül 2009 tarih ve 27354 sayılı Resmi Gazete yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yönetmelik; işletmelerin ve girişicilerin kamu bankaları, özel bankalar, katılım bankaları ile diğer finans kuruluşlarından uygun koşullarda nakdî veya gayri nakdî kredi temin edebilmeleri için faiz, komisyon ve diğer masraflarına Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı tarafından geri ödemeli veya geri ödemesiz destekler sağlanmasına yönelik hususları kapsıyor.

Yönetmelikle, KOBİ’lerin ve girişimcilerin kullanacağı desteklerin geri ödemeli veya geri ödemesiz olarak uygulanması, kredi destek üst limiti, kredi destek süresi, destek oranları, işbirliği yapılacak kurum/kuruluşlar ve diğer hususlar, 3624 sayılı Kanunun 3 üncü maddesine göre Bakanlar Kurulunca belirlenen sektörel ve bölgesel öncelikler de dikkate alınarak KOSGEB İcra Komitesi kararıyla belirlenecek ve KOSGEB’in banka ile yapacağı protokollerle uygulanacak.

Yine,KOSGEB DESTEKLERİ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK, 19 Eylül 2009 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Bu yönetmelikle; 24/4/2005 tarihli ve 25795 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Destekleri Yönetmeliğinin 25/A maddesi yürürlükten kaldırılmıştır.

Teknoport'da Benzer Yazılar:

Türk Basınından:

You've either entered a category ID that doesn't exist or have no feeds configured for this category. Edit the shortcode on this page with a category ID that exists, or go here and and get an ID that does exist in your admin panel.
Etiketler: ,
Bu yazıya yorum ekleyebilir, ya da yazıyı kendi sitenizde geri izleme yoluyla kaynak gösterebilirsiniz.

“KOSGEB’den KOBİ’lere ve girişimcilere kredi fazi desteği yönetmeliği yayımlandı” için yorum sayısı: 0

Yorumunuzu yazın...