Windows 7′nin Türkiye fiyatları belli oldu

30 Haziran 2009

 

Microsoft’un bütün dünyada 22 Ekim 2009 tarihi itibarıyla tüketiciyle buluşacak yeni işletim sistemi Windows 7′nin farklı sürümleri için, Türkiye’de önerilen son kullanıcı liste fiyatları belirlendi.

Microsoft Türkiye’den yapılan yazılı açıklamada, Windows 7′nin Türkiye’de kutu ürün olarak Home Basic, Home Premium, Professional ve Ultimate sürümleriyle tüketicilerle buluşacağı kaydedildi.

Türkiye için, vergiler hariç son kullanıcı liste fiyatları, full sürümlerde Home Basic için 123 dolar, Home Premium için 145 dolar, Professional için 236 dolar, Ultimate için 250 dolar olarak açıklandı.

Türkiye’de sadece full versiyonu satışa çıkarılacak olan Windows 7 sürümlerinin, ABD full versiyon satış fiyatlarından daha uygun fiyatlarla kullanıcıların hizmetine sunulacağı ifade edilen açıklamada, Windows 7′nin farklı sürümlerinin yurt dışındaki, özellikle de ABD’deki satış fiyatlarının ise şöyle gerçekleşeceği duyuruldu:

”Full sürüm Home Premium 199,99 dolar, Professional 299,99 dolar, Ultimate 319,99 dolar; yükseltme sürümü Home Premium 119,99 dolar, Professional 199,99 dolar, Ultimate 219,99 dolar.”

WINDOWS 7 OEM GÜNCELLEME GARANTİSİ PROGRAMI
Açıklamada, 26 Haziran 2009 tarihinden itibaren ”Windows 7 OEM Upgrade Garantisi” programının da başlatıldığı bildirildi.

Buna göre uygun Windows sürümlerini yüklü olarak yeni bilgisayar alan tüketiciler Windows 7′ye ücretsiz yazılım güncelleme hakkına sahip olacaklar.

Bu imkandan, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Business ve Windows Vista Ultimate sürümlerinin yararlanabileceği kaydedilen açıklamada, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Starter ve tüm Windows XP sürümlerinin OEM Güncelleme programı ile güncellenemediği ancak Windows 7 Full sürüm kutu ürünü ile Windows 7′ye yükseltilebildiği vurgulandı.

NTVMSNBC

Teknoport'da Benzer Yazılar:

Türk Basınından:

You've either entered a category ID that doesn't exist or have no feeds configured for this category. Edit the shortcode on this page with a category ID that exists, or go here and and get an ID that does exist in your admin panel.
Etiketler: ,
Bu yazıya yorum ekleyebilir, ya da yazıyı kendi sitenizde geri izleme yoluyla kaynak gösterebilirsiniz.

“Windows 7′nin Türkiye fiyatları belli oldu” için yorum sayısı: 0

Yorumunuzu yazın...