TÜBİTAK Kamu Bilgi Güvenliği Günü

1 Mayıs 2009

 

TÜBİTAK UEKAE, 5 Haziran 2009 tarihinde TÜBİTAK Feza Gürsey Konferans Salon’unda Kamu Bilgi Güvenliği Günü düzenleyecek.

Kamu kurumlarına yönelik olarak dördüncü defa düzenlenecek günde, TÜBİTAK UEKAE çalışanları tarafından güncel güvenlik kavram ve problemleri ile ilgili bilgi verilecek.

Günde e-imza ile ilgili bilgilendirmelerde bulunulup ve kamu kurumları bilgi güvenliği yol haritası ile ilgili konular masaya yatırılacak.

Ulusal Bilgi Güvenliği Kapısı ve işleyisi ile ilgili bilgilendirmelerde bulunulacak günde, Bilgisayar Olaylarına Müdahale Ekibi ve ekibin çalışmaları hakkında tanıtım yapılacak. Etkinlikte 2008 yılındaki kritik açıklıklar hakkında bilgi de verilecek.

Bilgi gününde ayrıca katılımcılarla TÜBİTAK UEKAE tarafından geliştirilen Pardus İşletim Sisteminin 2009 yılı yenilikleri paylaşılacak.

TÜBİTAK UEKAE uzmanları etkinlik süresince “Ulusal Bilgi Güvenliği Kapısı” ve “E-İmza” konusunda basın mensuplarına bilgi vermek üzere hazır bulunacaklar.

Ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayınız.

Teknoport'da Benzer Yazılar:

  • TÜBİTAK UEKAE III. Bilgi Güvenliği Günü TÜBİTAK Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü (UEKAE) tarafından, 9 Nisan 2009 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde Bilgi Güvenliği Günü yapılacak....
  • 5. Kamu Kurumları Bilgi Teknolojileri Güvenlik Konferansı 5. Kamu Kurumları Bilgi Teknolojileri Güvenlik Konferansı, 25 Haziran 2010 tarihinde, TÜBİTAK Feza Gürsey ve Mustafa İnan konferans salonlarında gerçekleştirilecek....
  • TÜBİTAK’tan bilgi güvenliği uyarısı TÜBİTAK, politik ve siyasi nedenlerle seçilen bir ülkeye bilgi ve iletişim teknolojileri üzerinden başlatılan siber savaş konusunda alarm vererek, hükümeti uyardı....
  • TÜBİTAK BİLGEM kuruldu TÜBİTAK bünyesinde yer alan iki önemli enstitü; TÜBİTAK Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü (UEKAE) ile daha önce TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi’ne (MAM) bağlı olarak faaliyet gösteren Bilişim Teknolojileri Ensitüsü...

Türk Basınından:

You've either entered a category ID that doesn't exist or have no feeds configured for this category. Edit the shortcode on this page with a category ID that exists, or go here and and get an ID that does exist in your admin panel.
Bu yazıya yorum ekleyebilir, ya da yazıyı kendi sitenizde geri izleme yoluyla kaynak gösterebilirsiniz.

“TÜBİTAK Kamu Bilgi Güvenliği Günü” için yorum sayısı: 0

Yorumunuzu yazın...